Синглетно-киснева суміш
СКС - це синглетно-киснева суміш або іншими словами якщо хто пам'ятає ординарно киснева, повітряна пінка яку фактично кожен пробував в дитинстві. Але різниця в тому, що в дитинстві ми вживали ординарно пінку з чистимо 99% вмістом кисню, з якого лише 20% засвоювалося організмом. Синглетний кисень, це кисень в активній своєю формою. В живих організмах наявність вільних радикалів явище природне, тому що фізіологічні процеси протікають з їх активною участю. Але, в силу певних порушень внутрішніх механізмів саморегуляції відбувається дисгармонія вільно конструктивних реакцій, що в підсумку виявляється тім або іншим хворобою. Вільні радикали ушкоджують білки і клітинні мембрани, це сприяє появі найбільш 100 захворювань, у тому числі артриту і СНІДу.
Вільні радикали - це атом або молекула, що мають один або більше вільних електронів. При протіканні окисно-відновних біохімічних реакцій продукується вільні радикали кисню або ВІН. У живих біосистемах існує природна антиоксидантний захист, яка регулює процеси вільно конструктивного окислення і в підсумку перетворює їх в малоактивні з'єднання єднання. У терапії хвороб, пов'язаних з порушенням вільного конструктивного окислення вживаються антиоксиданти.
Як інший спосіб антиоксидантного захисту в 1996 році шведський вчений Antony Van der Valk запропонував терапію синглетного кисню. У активаторі апарату кисень, який міститься в повітрі, під дією твердого ультрафіолетового випромінювання перетворюється в синглетний кисень. Молекула кисню О2 в синглетному стані живе обмежений годину до 7 хвилин, після цього вона розпадається і відновлюється до будьонного стану. Цей процес синглетно-триплетного дипольного переходу супроводжується виділенням енергії ультрафіолетового спектра, які фактично і ваблять ланцюг біохімічних і біофізичних дій, спрямованих на нормалізацію обмінно-окислювальних реакцій в організмі. У 1998 році науково-методичний центр (м. Київ) виконав розробка, а з 2000 року приступивши до серійного виробництва апарату для синглетно-кисневої терапії - «МІТ». Як джерело випромінювання для освіти синглетного кисню в апараті використовується генератори твердого ультрафіолетового випромінювання. Для зростання ефективності освіти синглетного кисню в апараті «МІТ-С» використаний принцип подвійної магнітної обробки, пароводяної консистенції (Патент України№1395 "Апарат для виготовлення синглетно-кисневої суміші", 16.09.2002, Бюл.№9,2002 р.) На першому кроці пароводяна суміш проходити турбовихреве омагнічування.
На другому кроці активація пароводяної суміші жорстким ультрафіолетовим випромінюванням виконується в магнітному полі. Запропонований принцип обробки пароводяної консистенції сприяє появі спінової поляризації електронних хмар, енергетичної стійкості і зростання ефективності терапевтичної дії синглетно-кисневої суміші. Виявилося також, що обробка пароводяної консистенції твердим ультрафіолетовим і квазелазерним випромінюванням в магнітному полі веде до утворення не тільки надзвичайно активної форми кисню - синглетного (О2), а й оксиду азоту (NO) . Останній, як стало зрозуміло, є універсальним регулятором фізіологічних і метаболічних процесів , як в окремій клітині, так і в організмі в цілому. Цьому оксиду азоту,що продукується в організмі ендотелієм судин, віддається особливе значення в регуляції тонусу судин, запалення і імунної відповіді. NO - володіє судинорозширювальну, імуномодулюючою, протизапальну, а так само надає антиатерогенну дію. Отже, синглетно-киснева терапія з повним правом може називатися синглетно-киснева-оксідазотная терапія.
Терапевтичне застосування синглетного кисню забезпечує:
структурування води та інших рідин в процесі виготовлення синглетно-кисневих коктейлів або пінок;
активізацію біохімічних і біофізичних реакцій в організмі;
нормалізацію антиоксидантного статусу організму;
збільшення імунітету;
стабілізацію аеробного обміну;
книги
поліпшення реологічних параметрів крові;
нормалізація діяльності серцево-судинної системи;
відновлення іонної проникності мембран клітин;
дезінтоксикацію організму;
поліпшення тканинного дихання і зниження гіпоксії тканин;
стимуляцію регенеративних процесів і зниження запальних процесів;
поліпшення коронарного і мозкового кровообігу;
нормалізацію артеріального тиску;
відновлення слизової оболонки бронхів і нормалізація функції зовнішнього дихання;
інгібування пухлинного і метастатичного дій;
зниження рівня молочної кислоти в м язах; підвищення рівня гемоглобіну;
нормалізацію біохімічних показників.
Застосування синглетного кисню здійснюється інгаляційним шляхом, або прийомом збагачених синглетного кисню аква сумішей. Тривалість однієї процедури можливо від 1 до 9 хвилин. Використання водних сумішей має відбуватися протягом 10 хвилин після їх виготовлення.
У майже всіх медичних установах була застосована синглетно-киснева терапія при лікуванні різних хвороб. Є достовірні дані про ефективність даного способу при лікуванні придбаного абструктівний бронхіту (О. І.Волошін, Н.Про.Сплавська, 1999). Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України, доктор, д. м. н., Самосюк І.З.